لادا

آماده سازی موها قبل از شینیون عروس در پرند و 7 روش گرفتن وز موها در پرند

آماده سازی موها قبل از شینیون عروس و 7 روش گرفتن وز موها

شاید سوال اکثر شما شینیون کاران مبتدی روش آماده سازی موها قبل از شینیون و چگونگی گرفتن وز موها باشد.ما در این مقاله قصد داریم به شما آموزش دهیم که قبل از شینیون عروس باید چه اقداماتی انجام دهید تا شینیون زیبا تری داشته باشید و در عین حال یاد بگیرید وز موها را از بین ببرید.

در ابتدا و قبل از این که شینیون را شروع کنید باید موها را خصوصا برای عروس بشویید.اگر کسی برای شینیون مراجعه کند و هفت تا هشت ساعت قبل از شستن موها گذشته باشد شما باید دوباره موهایش را با شامپو شسته و از هیچ ماده یا محصئلی خصوصا نرم کننده استفاده نکنید مگر برای کسانی که موهای زبر و خشنی دارند.

 • در مرحله ی اول،موها را با ترکیب ژل و آب اسپری کنید.

یک قاشق ژل را در آب داخل اسپری ترکیب کرده و آنقدر تکان می دهیم تا حل شود.سپس محلول آب و ژل را روی موها اسپری میکنیم.و موها را به صورت لایه های نازک تقسیم کرده و براشینگ در پرند میکینیم.

در صورتی که جنس موها نازک بود یا موها کم پشت بود یادتان باشد که به هیچ عنوان به موها نرم کننده نزنید و برای پر حجم تر کردن موها، آن ها را با زاویه ی 90 یا 180 درجه براشینگ در پرند کنید و حجم دهید.

 • عدم استفاده از نرم کننده برای موهای صاف و لخت

در صورتیکه موها بسیار لخت و صاف بود بهتر است از نرم کننده استفاده نکنید.همچنین نیازی نیست مو هرا براشینگ کنید و فقط ریشه ی مو را حجم دهید و ویو کنید.

یکی دیگر از راه های مهار این مدل موها ،استفاده از بیگودی است و بهترین مدل برای موهای لخت و سنگین مدل جمع است به خاطر لختی و سنگینی موها.

 • موهای معمولی را براشینگ در پرند کنید.

موهای معمولی که لخت و صاف نیستند براشینگ کنید و صاف کنید.اگر موها وز زیادی داشت در حین شینیون و کار از کرم و ژل مو برای حالت دادن و گرفتن وز مو ها استفاده کنید.و در آخر از تافت مو استفاده کنید.

اگر مو ها چرب بود و قبل از شروع شینیون زمان لازم برای شست و شوی مو ها را نداشتید بهتر است از شامپو خشک استفاده کنید.البته دقت کنید برای شینیون عروس حتما همه ی مراحل خصوصا شست و شوی موها انجام شود.

 1. فقط زمانی می توان از نرم کننده استفاده کرد که ساقه ی موهای مشتری بسیار خشک و وز و آسیب دیده باشد.

همینطور می توانید بعد از شست و شوی موها برای از بین بردن خشکی و وز موها از محلول دو فاز بدون چربی استفاده کنید.بعد از اینکه نم مو ها خیلی کم شد محلول دو فاز را روی ساقه و پایین مو ها اسپری کنید تا گره مو ها به راحتی باز شود، سپس موها را شانه کرده  و لایه لایه موها را خشک می کنید.

در غیر این صورت اصلا از نرم کننده یا دو فاز استفاده نکنید چرا که موها حالت پذیری خودشون رو از دست می دهند.فقط زمانی از این دو محصول استفاده کنید که بخواهید مو ها را انو کشیده و صاف صاف کنیید.(به اصطلاح مو ها را شلاقی کنید)

شامپوی خشک

شامپوی خشک زمانی استفاده می شود که ما زمان یا شرایط حمام کردن و شست و شوی مو هارا نداریم،روی موها اسپری می کنیم. . درون آن موادی وجود دارد که چربی و کثیفی‌های موها  را پاک می کند.

در نتیجه موها تمیز به نظر می‌رسد و چربی مزاحم برای شینیون را از موها از بین می رود.

روش استفاده از شامپو خشک

موها را از فرق سر باز کرده و سپس به ریشه موها مقداری  شامپو خشک را اسپری کرده و سپس ریشه ی موها را ماساژ می‌دهیم در آخر با برس گرد یا شانه موها را سشوار می‌کشیم تا هم شامپوها از بین بروند و هم موها دوباره پف کند و حالت بگیرد.

7 روش گرفتن وز موها در پرند

 • استفاده ار تافت

بعد ازآن که موها را سشوار کشیدید ، در حین انجام شنیون شانه دم باریک یا شانه پوش و تافت برای مهار وز و مرتب‌سازی لایه های مورد نظر بسیار ضروری و کارا است، هر لایه موها را با کشیدن شانه مرتب و مهار وز می‌کنیم بعد از دور روی مو تاف اسپری می‌زنیم و بلافاصله دو مرتبه موها را شانه بکشید.

 • استفاده از ژل

اگر از ژۀ به صورت تنها روی موها استفاده کنید مو ها را سنگین و چسبنده و خشک می کند. می‌توانید ژل را با واکس مو یا کرم مو یا سرم کریستال ترکیب کرده و روی موها بزنید و سپس بابلیس بکشید تا موها براق شود و وز آن گرفته شود.

 • استفاده از واکس

واکس مو سنگین و غلیظ است و بهتر است در بیشتر مواقع از کرم مو که سبک و رقیق است استفاده شود ولی در مواقع خاص و ضروری از واکس مو استفاده می کنیم. برای شینیون در پرند حتماً بایستی از کرم مو استفاده کرد.

 • استفاده از اسپری ضد وز، اسپری مو

این اسپری بسیار شبیه همان کرم مو است،یعنی هم موها زا شاین می دهد  و هم موها را چرب می‌کند.برای استفاده از این اسپری مقداری کف دستتان یا پایین ساقه ی مو بریزید و روی همه جای موهای خود بکشید.

 • استفاده از سرم کریستال

همانطور که بالاتر گفتیم به صورت ترکیب با ژل و در حین شینیون استفاده می‌شود.

 • استفاده از اسپری دوفاز ضد وز مو

اسپری دوفاز را فقط برای زمانی  که می‌خواهیم موها را اتو بکشیم  باید استفاده کنیم. چرا که اسپری دوفاز مانع از حالت گرفتن مو می‌شود و حجم مو را کم میکند پس برای قبل براشینگ عروس در پرند یا شینیون عروس در پرندمناسب نیست.

 • محصولات حالت دهنده مو را روی موهای خیس بمالید

زمانی که شما این محصولات را روی موی خیس استفاده کنید،رطوبت موجود در آن محصول جذب موها می شود. موهایی که دارای منافذ زیادی هستند خیلی زود آب از دست داده و رطوبتی در آنها باقی نمی ماند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

به بالای صفحه بردن